iPhone 6s ile Ağırlık Ölçün!

3D Touch destekli yeni iPhone oyunu ile birlikte yasaklanan ağırlık ölçme fonksiyonu tekrardan gündeme geldi. Bu oyun ile iPhone’u tartıya çevirebilirsiniz.

iPhone 6s ile Ağırlık Ölçün!

Apple 3D Touch destekli iPhone modellerinin, tartı alternatifi olmasını istemiyor. Ancak 3D Touch ile gelen dokunma hassaslığı özelliği sayesinde bu teknik olarak gayet mümkün. Birkaç ay önce iPhone 6s ile meyve tartılmış ve bunun için Plum-o-Meter uygulaması geliştirilmişti. Ancak uygulama sadece Jailbreak olan cihazlara yüklenebiliyordu. Çünkü Apple, cihazları tartı olarak kullanan uygulamaları yasakladığını ve App Store’a kabul etmeyeceğini açıklamıştı.

Şimdilerde ise Steady Square adlı oyunun geliştiricisi bu özelliği gizliceoyunun içine aktarıp, sisteme sokmayı başarmış. 9to5Mac notlarına göre ilk bakışta Flappy Bird klonu bir oyun gibi gözüken bu uygulama, 3D Touch kullanarak oyuncunun hareketlerini algılıyor şeklinde tanıtılıyor. Ancak bu içeriğinde olan şeyi gizlemek için yapılmış bir kılık değiştirme.

15-12/11/iphone-6s-tarti.png

Uygulama içine gizlenmiş tartı

Görünüşe göre Apple’ın uygulama inceleme ekibinin gözünden kaçan, oyunun eğitim modunda bulunan bu özellik ile birlikte, iPhone 6s üzerine koyulan objelerin ağırlığı ölçülebiliyor. Ancak ölçüm yapılacak nesnelerin bir kaşığa sığacak kadar küçük olması gerekiyor.

Uygulama ve özellik App Store’daki yerini aldıktan birkaç saat sonra Apple uygulama editörleri tarafından fark edilmiş olacak ki, Steady Square güncellenmek zorunda kaldı ve tartı özelliği oyundan kaldırıldı. Ancak güncelleme yapmayan ve oyunu indirmiş kullanıcıların şu anda kullanabildikleri bir tartıları mevcut. Aynı zamanda ilerleyen dönemlerde bu tür benzer atılımlar başka geliştiriciler tarafından da yapılabilir.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s