Tim Cook, Chromebook’tan Memnun Değil!

Apple CEO’su BuzzFeed News’e yaptığı bir açıklamada okullarda kullanılan Chromebook’lar ve diğer cihazlar hakkında konuştu. Tim Cook’un yaptığı açıklamalar ve detaylar haberimizde.

Tim Cook, Chromebook'tan Memnun Değil!

Apple CEO’su Tim Cook görünüşe göre Chromebook’lar ve diğer ucuz bilgisayarlar hakkında hiç de olumlu düşüncelere sahip değil. BuzzFeed News’e konuşan Cook, okullarda iPad ve Mac yerine Chromebook’ların daha çok tercih edilmesinden hoşnut değil.

Chromebook ve diğer bilgisayarların daha fazla tercih edilmesinin sebebini, öğrenciler tarafından standart bir “test cihazı” olmaları şeklinde açıklayan Tim Cook testlerin öğrenme sağlamadığını, bunun etkileşimi kısıtlayacağını söyledi. Bunun yanında Apple’ın insanlar için çözümler yaratan ürünler hazırladığını ve bu ürünlerin öğrencilerin nasıl etkileşime girecekleriniöğrenmelerini sağladığını sözlerine ekledi. Sıradan testlerle ilgilenmediklerini söyleyen Apple CEO’su ürettikleri ve geliştirdikleri ürünlerin çocuklara farklı bir şekilde yaratmayı öğrenmelerine olanak sağladığını düşünüyor.

15-12/11/tim-cooktan-chromebook-yorumu.jpg

Tim Cook yaratıcılığın önemini de vurguladı ve Apple’ın öğrencilere ve öğretmenlere, öğrenme ve öğretme konularında yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s