Apple TV Uygulamaları Çığ Gibi Büyüyor!

4.Nesil Apple TV ile birlikte tvOS platformu geliştiricilere sunulmuştu. Apple TV için geliştirilen uygulamaların sayısı da buna bağlı olarak artışa geçti. İstatistikler haberimizde.

Apple TV Uygulamaları Çığ Gibi Büyüyor!

Apple TV’nin geliştirilip tvOS işletim sisteminin de çıkmasından sonra Apple TV kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Geliştiricilere de yeni açılan bir pazar olan Apple TV için uygulama sayısı her geçen günartmaya devam ediyor. 

Şu anda markette bulunan ve indirilebilen 2624 tane Apple TV için uygulama bulunuyor. AppFigures verilerine göre her hafta App Store’a Apple TV için geliştirilmiş ortalama 447 yeni uygulama ekleniyor. İstatistiklerin gösterdiğine göre bu şekilde devam ederse 2016’nın Ocak ayında uygulamaların sayısı 10 bine kadar yükselecek.

15-12/11/apple-tv-uygulamalari-cig-gibi-buyuyor.jpg

Altı ayda, iOS App Store’da 15.000 uygulama ve 500 milyon indirme olmuştu. Şu an itibariyle, iOS App Store büyüme oranına göre tvOS büyüme oranı umut verici gibi gözüküyor. Birkaç yıl içinde, tvOS App Store uygulama kullanılabilirliği açısından iOS App Store’a benzer olabilir. iOS App Store kadar başarılı olabilmesi için ise geliştiricilerin bu alan teşvik edilmeleri gerekiyor.

Oyunlar ön planda

tvOS App Store uygulama bileşimine baktığımızda, oyunlar tahmin edileceği üzere en popüler kategori olarak tüm Apple TV uygulamalarınınyüzde 38’ini oluşturuyor. Mevcut 2624 uygulamanın, 1002’si Oyunlar kategorisinde bulunmakta.

15-12/11/apple-tv-uygulamalari-cig-gibi-buyuyor-1449841769.jpg

Sizler de eğer birtakım uygulamalar geliştirmek istiyorsanız tvOS tarafının bu iş için açık olan büyük bir pazar olduğunu tekrar hatırlatalım. Bakalım Apple TV tarafında uygulamaların artışı bu hızda devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s