iPad Pro’yu İkinci Ekran Yapabilirsiniz!

Apple’ın dev tableti iPad Proi artık ikinci ekran olarak kullanılabiliyor. Üstelik hem Windows, hem de OS X desteği ile. İşte iPad Pro’yu ikinci ekran olarak kullanmanın detayları.

iPad Pro'yu İkinci Ekran Yapabilirsiniz!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı dev ekranlı tableti iPad Pro, yüksek performansı ve fiyat etiketiyle dikkat çekiyordu. iPad Pro ile yapabileceğiniz şeylerin listesi oldukça kabarık. Ve bugünlerde o listeye yeni bir özellik daha eklendi.

iPad Pro, artık ikinci ekran olarak kullanılabilecek

Artık iPad Pro ikinci bir ekran olarak kullanabilecek. Peki iPad Pro nasıl ikinci ekran yapılıyor? Bunun için Duet isimli bir uygulama geliştirilmiş. OS X ve Windows işletim sistemlerini destekleyen yazılım ile iPad Pro bilgisayarınızın yanında ikinci ekran olabiliyor.

Aslında Duet yeni bir uygulama değil. 2014’ün son aylarında ilk kez yayınlanmıştı. Geliştiriciler o tarihten bu yana uygulamayı güncelleyerek hataları düzelttiler, performansı stabil hala getirmeye çalıştılar ve şimdi deiPad Pro desteği geldi.

 

Duet nasıl çalışıyor?

Duet’i kullanmak oldukça basit. Duet, hem bir iOS uygulamasına hem de bir bilgisayar uygulamasına sahip. Öncelikle 26.99 TL’lik fiyat etiketine sahip Duet uygulamasını AppStore üzerinden cihazınıza indiriyorsunuz ve sonrasında işletim sisteminize uygun bilgisayar uygulamasını kuruyorsunuz.

Kurulum işlemleri bittikten sonra Lightning kablosu aracılığıyla iPad Pro’nuzu bilgisayarınıza bağlayıp kurmuş olduğunuz uygulamaları açıyorsunuz. Bu işlemi yaptığınız zaman bilgisayarınız iPad Pro’nuzu ikinci bir ekran olarak algılamaya başlıyor ve iPad Pro’yu ikinci ekranını olarak kullanmaya başlıyorsunuz.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s