iPhone 6s Bataryalı Kılıf Gerçekten Akıllı!

Apple’ın iPhone 6/ 6s modelleri ile uyumlu olan bataryalı kılıfının hünerleri ortaya çıkmaya başladı. iPhone 6s Smart Battery Case’i akıllı yapan 5 önemli neden haberimizde.

iPhone 6s Bataryalı Kılıf Gerçekten Akıllı!

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 6/6s modelleri ile uyumlu olan bataryalı kılıfını Apple Store üzerinden satışa sunmuştu. 379 TL fiyat etiketine sahip olan iPhone 6s Smart Battery Case aksesuarının 1.877 mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi büyük tepki çekmişti. Ürünün isminde yer alan “Smart” yani akıllı kelimesine açıklık getirmeyen Apple’ın, aslında sadece bataryaya sahip bir kılıf sunmadığı ortaya çıktı.

Smart Case gerçekten akıllı!

iMore ekibinden Rene Ritchie’nin yapmış olduğu araştırmaya göre iPhone 6s Smart Battery Case söylendiği gibi gerçekten akıllı bir kılıf. Peki, iPhone 6s Smart Battery Case’i akıllı yapan özellikler ne?

15-12/14/iphone-6s-smart-battery-case-1450077855.jpg

iPhone 6s Smart Battery Case’i akıllı yapan 5 neden

1- iPhone 6s Smart Battery Case ürününde anten yer alıyor. Bu anten iPhone ile etkileşime giriyor ve çekim kalitesini artırıyor. Çekim kalitesi arttığı için iPhone daha az enerji harcıyor.

2- iPhone şarja takıldığında başlayan yedekleme işlemi gibi hizmetler bu kılıf ile devreye girmiyor. iPhone, kılıfın bir harici batarya olduğunu anlıyor ve iPhone şarja takılıyken yapılan işlemler 2. plana atılıyor.

3- iPhone 6s Smart Battery Case’i taktığınız zaman enerji tüketen veişlemciyi yoran uygulamalar otomatik olarak kapatılıyor.

4- Enerji akımı konusunda ön plana çıkan iPhone 6s Smart Battery Case, iPhone’a sürekli akım vererek boşuna şarj tüketmektense gerekli olduğu durumlarda devreye giriyor ve enerji akımını sabit bir düzeyde tutuyor.

5- iOS 9 güncellemesi ile gelen bildirim merkezindeki “Piller” özelliği iPhone 6s Smart Battery Case’de de kullanılıyor. Bildirim merkezinden hem bataryanızın durumunu hem de harici bataryanın durumunu görebiliyorsunuz.

Apple’ın Smart kelimesinin hakkını verdiğine geç de olsa tanıklık ettik. Bakalım bu akıllı özellikler iPhone 6s Smart Battery Case’e karşı olan olumsuz tutumu değiştirebilecek mi?

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s