iPhone Satışları 2016’da Düşecek!

Apple analistlerinden gelen bilgilere göre; iPhone satışları ilk defa 2016 yılında düşüş yaşayacak. İşte 2016 iPhone satış analizleri ile ilgili tüm detaylar!

iPhone Satışları 2016'da Düşecek!

Apple’ın en önemli ürünü konumunda olan ve satış rekorları kıran iPhone, her yıl yeni modelleri ile satışlarını artırmayı başarıyordu. Ancak son gelen analiz bilgilerine göre; Apple ilk kez 2016 yılında iPhone satışlarında gerileme yaşayabilir.

iPhone satışları, 2016 yılında gerileyebilir!

Morgan Stanley analistlerinden  Katy Huberty tarafından getirilen yorumlara göre, 2016 yılında iPhone satışları ilk kez gerileme yaşayacak.iPhone satışlarında yaşanacak olan bu gerilemenin temel nedeni ise, dünya genelinde artış gösteren fiyatlar!

15-12/15/news_1-iphone-satislari-2016.png

Analiz raporlarına göre Çin üretimlerinde meydana gelen fiyat artışlarının da etkisiyle her yıl artış gösteren iPhone fiyatları, 2016 yılı için yeni kullanıcıların önünü kesecek. Ancak analiz raporlarına göre, her ne kadariPhone satışları gerileme gösterse de Apple gelirlerinde aynı durum yaşanmayacak.

Üstelik Apple, 2016 gelirlerini yaklaşık %2 seviyelerinde artırmayı başarabilecek. Bu gelir artışının altındaki sebep ise, Apple TV ve Apple Watch satışları olarak gösteriliyor.

Bu analizler ne kadar doğru çıkar bilinmez ancak, Dünya genelinde yükselişe geçen iPhone fiyatları, yeni kullanıcılar için soru işaretleri meydana getirmekten geri durmayacağa benziyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s