iOS için Safari 6 Kat Hızlanacak!

iOS işletim sahibine sahip modellerde yer alan Safari tarayıcısı güncellenen WebKit sayesinde tıklamalara 6 kat daha hızlı tepki verecek.

iOS için Safari 6 Kat Hızlanacak!

iOS için Safari tarayıcısının geliştirildiği motor olan WebKit, önümüzdeki günlerde tarayıcının içine yeni bir özellik koyacak ve bu sayede yaptığınız tıklamalar sonucunda sizleri daha hızlı bir şekilde yeni sayfalara yönlendirebilecek.

Bu yenilemeden önce bir linke tıklama anında 350 milisaniye gecikme oluyordu. Bunun sebebi ise WebKit’in sizin hangi işlemi yapacağınızı bilememesiydi. Çift tıklama, zoom  ya da linki ziyaret etmek opsiyonlarınıdeğerlendirmesinden kaynaklanan bu gecikme yakında tarih olacak.

Genelde sadece mobil için tasarlanan içerikler farklıdır. Daha küçük ekrana optimize olduklarından, zoom ihtiyacı duymazlar. Bu siteler için WebKit, tıklama işlemlerini daha iyi tepki verecek şekilde geliştiriyor.

Safari hızlı tıklama özelliği

Yeni hızlı tıklama özelliğiyle birlikte WebKit’in açıklamalarına göre tıklama hızı 6 kat daha artıyor. Mobil cihazlar için optimize edilmiş her sitede bu hız otomatik olarak uygulanacak. Ayrıca WebKit, geliştiriciler için özel olarak bunun mobile uyumlu olmayan sitelerde de çalışan sürümünü sunacak. CSS içinde birkaç hile kullanan o yapımla birlikte mobil olmayan sitelerde de bu hıza erişebilecek.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s