Apple COO’su Belli Oldu!

Apple, daha önceleri Tim Cook’un bulunduğu operasyonlardan sorumlu başkan makamına Jeff Williams’ı getirdi. Bu sayede uzun süre sonra COO unvanına sahip birisi oldu.

Apple COO'su Belli Oldu!

2011 yılında CEO olmadan önce Tim Cook’un yaptığı COO göreve şimdi 1998 yılından beri Apple ile çalışan kıdemli Jeff Williams getirildi. Ayrıca pazarlama başkanı da Phill Schiller oldu ve görevleri daha da genişledi.Schiller artık App Store lideri.

Williams ise daha önce Apple operasyon yöneticisi olarak çalışmış olduğundan COO olarak atanması mantıklı ve beklenen bir olaydı.Williams, “Tim Cook’un Tim Cook’u” olarak tanımlanarak, Apple ürünlerini satış canavarına çevirme yeteneğine gönderme yapılıyor. Ayrıca Cook’tan sonra yerine göreve gelebilmesinin mesajları da veriliyor.

15-12/18/jeff-williams-yeni-coo.jpg

Sıradaki CEO Jeff Williams olabilir

Tim Cook’un CEO olmadan önce COO olduğu düşünülürse, Williams da aynı yoldan geldiğinden herkesin gözünde sıradaki CEO olarak bulunuyor.Williams aynı zamanda Apple Watch ve sağlık ile alakalı girişimlerin de başında olacak.

Schiller’ın görev değişikliği de bir hayli önem taşıyor. App Store liderliğiyle birlikte neredeyse bütün geliştirici odaklı fonksiyonları kontrol edecek.Apple’ın hedefi Schiller sayesinde Mac OS X, iOS, WatchOS ve yeni tanıtılan tvOS sistemlerinin gelişmesi. Haliyle kendisini Mac ve iPhone ile ilgili cihazların tanıtımında sahnelerde daha fazla görmeye başlayacağız.

Apple aynı zamanda 8 yıldır çalışanı olan Johny Srouji’nin donanımdan sorumlu başkan olarak atandığını duyurdu. Yeni çalışan Tor Myhren ise 2016’nın ilk çeyreğinde pazarlama iletişimi başkanı olarak işe başlayacak.Srouji çok tanınan bir isim değil ancak 2008 yılında A4 işlemcilerin geliştirilmesinde yönetici olarak çalışmıştı.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s