Facebook’a Live Photos Dopingi!

iPhone 6s modellerinde bulunan Live Photos, sosyal medya devi Facebook da destek vermeye başladı. Artık Live Photos ile çektiğiniz gifleri Facebook’a yükleyebileceksiniz.

 Facebook'a Live Photos Dopingi!

Apple’ın yenilikçi hareketlerinden birisi olarak görülen ve çektiğiniz fotoğrafları normal çekimden başka bir eylemde bulunmadan bir kaç saniyelik gifler olarak çekmenize olanak sağlayan Live Photos hizmetini daha önce sizlere haberimizde detaylı olarak anlatmıştık.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus  kullanıcılarının artmasıyla popülerliği artan Live Photos, uygulama geliştiricilerin de dikkatini çekmeyi başardı. Tumblr, geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncelleme ile Live Photos ile çekilmiş fotoğrafların Tumblr’a yüklenebilmesini sağlayan bir güncelleme yayınlamıştı. Şimdi de Facebook, yayınladığı güncelleme ile mobil uygulamasına Live Photos desteğini kazandırıyor.

Facebook, Live Photos desteğini henüz bütün kullanıcılara dağıtmayı düşünmüyor. Hizmet yeni olduğu için şimdilik deneme aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcı desteğe sahip. Test sürecinin 2016’nın ilk çeyreği içerisinde biteceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ayrıca yüklenen fotoğrafları iOS 9 yüklü olan her Apple cihazından hareketli olarak görmek mümkün olacak.

15-12/21/3053287-poster-p-1-facebook-launches-music-stories-with-apple-spotify-1450733529.jpg

Facebook’a Live Photos nasıl yüklenir?

Eğer deneme şansına erişmiş şanslı kullanıcılardansanız ve iPhone 6s sahibiyseniz Facebook’un yeni desteğini kullanabilirsiniz. Aslında bu işlem normal fotoğraf yükleme işlemi ile tıpa tıp aynı diyebiliriz. Sadece çok ufak bir fark var. Eğer yüklediğiniz fotoğrafta Live Photos hizmeti aktifse sağ altta “Canlı” yazan bir seçenek çıkıyor, eğer canlı seçeneğine dokunursanız fotoğraf hareketli olarak yükleniyor, dokunmazsanız klasik bir fotoğraf şeklinde yükleniyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s