Apple, Android Davasını Kazandı!

Apple, Android’e geçen kullanıcılarının iMessage hesaplarını durduğu iddiası ile açılan davayı kazandı. İşte Apple’ın iMessage davası ile ilgili detaylar!

Apple, Android Davasını Kazandı!

Apple’ın, iOS ve Mac cihazları arasında anlık mesajlaşma iletişimi kurulmasına imkan sunan iMessage servisi ile ilgili, geçtiğimiz dönemlerde ilginç bir dava açılmıştı. Bilindiği gibi Apple hesabı ile kullanıma açılan iMessage, iOS cihazları arasında geçiş yapıldığı zaman herhangi bir sorun meydana getirmiyor. Ancak davaya konu olan durum ise, iOS cihazlardan Android cihazlara geçen kullanıcıların, iMessage hesaplarının durdurulduğu ile ilgiliydi.

15-12/24/news_1-apple-dava.jpg

Daha önce de Apple-Samsung davası kapsamında yer alan Yargıç Lucy Kohtarafından sonuçlandırılan davaya göre Apple, böyle bir ayrımcılık yapmıyor. Davadan çıkan karar ile aklanmış olan Apple, iOS cihazlardan Android cihazlara geçiş yapan kullanıcıları için herhangi bir iMessage hesap durdurma veya askıya alma prosedürü uygulamıyor. Ancak bu davaya sebep olan durumun nasıl ortaya çıktığı ise, merak edilenler arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s