Apple, Noel Tatilinde Lider!

Teknolojik cihaz satışlarının arttığı Noel tatilinde en çok hangi akıllı telefonlar satıldı? Lider Apple’ın satış yüzdesi ve diğer markaların istatistikleri haberimizde.

Apple, Noel Tatilinde Lider!

Yahoo destekli Flurry Insights’ın verilerine göre Apple, noel tatili sırasında yapılan yeni cihaz aktivasyonunun %49’luk dilimini elinde bulunduruyor. Lider Apple’ın arkasından ise Samsung geliyor. Samsung bu raporda %19.8 ile ikinci, Nokia ise %2 pay ile üçüncü sırada bulunuyor.

15-12/30/apple-noel-tatilinde-lider-1451486267.png

LG ve Xiaomi sırasıyla yüzde 1,7 ve yüzde 1,5 pay ile diğer markaları takip ediyor. Apple’ın hakimiyeti anlaşılabilir olmakla beraber, Xiaomi’nin bu listeye girmesi oldukça şaşırtıcı olarak karşılandı. Samsung, 2014 yılında yüzde 17,7 olan kendi cihaz aktivasyonlarını bu yıl yüzde 19,8’e çıkartmayı başardı. Samsung’un büyümesine büyük ölçüde Galaxy Grand Prime, Core Prime ve amiral gemisi Galaxy S6 serisi cihazlar önderlik etti.

15-12/30/apple-noel-tatilinde-lider.png

Flurry Insights tarafından toplanan veriler, kullanıcıların phablets denilen büyük boyutlu ekranlara sahip telefonları tercih ettiğini gösteriyor. iPhone 6 Plus ve iPhone 6s Plus Noel satışlarında %12’lik dilimi oluştururken,Android ekosistemindeki cihazlar %50’lik dilimi kapsadı.

Tüm bunların yanında Noel haftasında uygulama yüklemeleri de 2 katı bir artış gösterdi. Görüldüğü üzere Noel, uygulama geliştiricileri açısından da iyi geçmiş gözüküyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s