App Store’da 5.900 Dolar Harcadı!

7 yaşındaki Faisal Shuga, iPad’de oynadığı Jurassic World oyununda tam tamına 5.900 dolarlık uygulama içi satın alım gerçekleştirdi. Peki, Apple para iadesi yapacak mı?

App Store'da 5.900 Dolar Harcadı!

Uygulama içi satın alma seçeneği geçtiğimiz yıllarda Apple’ın başını ağrıtmış ve bu konuda önlem alınmasına neden olmuştu. App Store’da “uygulama içi satın alma” seçeneğine sahip olan uygulama ve oyunlarda; uygulama isminin altında bu seçeneğin olduğunu belirten ibareler eklenmişti. Ancak bu ibarelerin ve kısıtlama opsiyonlarının hala yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Amerika’da yaşayan 7 yaşındaki Faisal Shuga, babasının kredi kartını kullanarak iPad üzerinde oynamış olduğu Jurassic World oyununda uygulama içi satın alımlar gerçekleştirdi.

Buraya kadar her şey normal görünebilir. Ancak Faisal Shuga’nın 65 satınalım gerçekleştirerek toplamda 5.900 dolarlık harcama yaptığının ortaya çıkması durumu farklılaştırdı.

Dinozora 5.900 dolar vermek saçmalık

Faisal Shuga’nın babası Mohamed Shuga, durumu bilgilendirmek ve para iadesi için Apple’a mail attığını ancak henüz geri dönüşün yapılmadığını söylüyor. 32 yaşındaki Mohamed Shuga, bir yetişkinin oyundaki dinozorlar için 5.900 dolar ödemesinin saçma olduğunun altını çiziyor.

16-01/04/jurassic-world.png

Apple’ın kullanıcıya yönelik tüm önlemleri aldığını ve uygulama içi satın alım ibaresinin Jurassic World oyununda yer verdiğini göz önünde bulundurursak, Apple’ın para iadesi yapmama gibi yasal hakkı var. Bakalım Apple, Shuga ailesi hakkında nasıl bir karar verecek?

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s