iPhone 7 Su Geçirmez Özelliği ile Geliyor!

iPhone 7 ile ilgili sızıntılar ve iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre ise iPhone 7; kablosuz şarj ve su geçirmezlik özelliğine sahip olacak!

iPhone 7 Su Geçirmez Özelliği ile Geliyor!

Apple’ın 2016 yılında duyuracağı ve kuvvetle muhtemel iPhone 7 olarak isimlendireceği yeni nesil iPhone modeli ile ilgili iddialar, artarak gelmeye devam ediyor.

Aslında bir süredir söylenmekte olan iddialar, yenileri ile desteklenmeye başlamış oldu. Son olarak eklenen iddialara göre iPhone 7 modeli; su geçirmezlik ve kablosuz şarj olma özelliğine sahip olacak.

iPhone 7 sızıntıları!

Fast Company temelli yeni iddiaların detaylarına değinmek gerekirse iPhone 7; su geçirmez kasa, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine nispetle daha ince bir kasa, kablosuz şarj özelliği, konuşma sırasında kullanılacak yeni geliştirilmiş özel dış gürültü azaltma, kablosuz veya Lightning kulaklık girişi gibi değişimler ile görücüye çıkacak.

16-01/08/news_1-apple-iphone7-iphone-7-2016.jpg

Tüm bu iddiaları göz önünde bulundurursak, birbirleri ile paralel gelişim süreci göstermiş iddialar olduğu yorumu yapılabilir. Zira 3.5 mm kulaklık girişinden Lightning portuna geçiş sağlanması, iPhone 7 kasasına daha da ince bir yapı kazandırmak için artı bir süreç anlamına geliyor.

Kasa inceltilmesi noktasında elde edilen bu kazanım, kablosuz şarj ve su geçirmeyen kasa için de yeşil ışık yakıyor. Öte yandan öyle görünüyor ki Apple, ses noktasında da ciddi atılımlar yapmayı düşünüyor. Zira Lightning girişine dayalı bir kulaklık seti, ciddi ses kalitesi artışına imkan sunabilecekken, bu gelişimi konuşma tarafında da yeni geliştirilen bir gürültü azaltma yeteneği takip edecek.

Toparlamak gerekirse, iPhone 7 ile ilgili aktarılan bu iddiaların birbirini tamamladığını ve bu sebeple yüksek bir doğruluk payına sahip olduğu söylenebilir. Eylül 2016 tarihine yaklaşıldıkça da gelen iddiaların ve sızıntıların, daha da netlik kazanacağını söylemek mümkün hale gelecektir.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s