Apple, Otomobil Üretecek Mi?

Apple’ın otomobil üreteceği ile ilgili iddialar bir süre önce rafa kaldırılmıştı. Yaşanan yeni bir gelişme, bu iddiaları tazelemeye başladı. İşte bu gelişme ile ilgili detaylar.

Apple, Otomobil Üretecek Mi?

Apple’ın otomobil üretme ile ilgili çalışmaları bir süre konuşulmaya devam etti ve ardından kesintiye uğradı. Yaşanan yeni gelişme ise bu iddiaları tekrar tetikleyebilir nitelikte.

Yeni bir rapora göre Apple, “Apple.car”, “Apple.cars” ve “Apple.auto” alan adları için dava açtı. Edinilen bilgilere göre Apple, 2015 Aralık ayında bununla ilgili alan adlarını satın almaya başlamış. 

Ancak bu noktada iddialar ne olursa olsun kimse tam olarak gerçeği tahmin edemiyor. Çünkü Apple’ın var olan CarPlay araç içi sistemine yönelik olarak bu alan adlarını almış olabileceği düşünülüyor.

16-01/08/apple-otomobil-mi-uretecek-1452275863.jpg

Sitelerden birini ziyaret ettiğinizde de sunucuya ulaşılamıyor hatası alıyorsunuz. Apple, bu siteler için hazırlık yapıyor olabilir. Fakat her ne olursa olsun Apple’ın gelecekte otomobil üretimi yapmak için çalışmalar yaptığına inanılıyor. Bunu, daha önce şirkete otomobil ile ilgili uzmanların katılmasından anlayabiliriz.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s