iPhone 7 Çift Kameralı mı Olacak?

Ardı arkası kesilmeyen iPhone 7 ile ilgili söylentilere bir yenisi daha eklenmiş durumda. Apple’ın beklenen yeni telefonu çift kameraya mı sahip olacak? İşte detaylar.

iPhone 7 Çift Kameralı mı Olacak?

Apple’ın Kasım ayında yeni iPhone’u çift kameralı üreteceği konusunda raporlar ortaya atılmıştı. Yeni yapılan bir patent başvurusu, Apple’ın bu konu üzerinde çalıştığını göstermekle beraber kullanıcılar tarafından heyecanla karşılandı.

Elde bulunan rapor ve iddialara göre birçok kaynak iPhone 7’nin çift kamera ile geleceğini söylüyor. Apple’ın aldığı patent, merceğin arkasında iki ayrı kamera modülü bulunduruyor.

Çift kameranın faydası ne olacak?

Kullanıcılar, çift kamera sayesinde bir kamera ile video kaydı yaparken diğer kamera ile de görüntü kalitesinden ödün vermeden fotoğraf çekebilecek. Video kaydı esnasında fotoğraf çekme özelliği iPhone 5’ten bu yana bulunuyordu; fakat kalite oldukça düşüyordu.

16-01/08/iphone-7-cift-kamerali-mi-olacak.png

Apple, bu noktada her iki kamera ile ayrı ayrı, en yüksek düzeyçözünürlükte fotoğraf ve video çekme olanağı sunacak.

Apple tabii ki bunun ötesinde bir şeyler daha amaçlıyor. Apple, çift kamera ile aynı anda standart hız ve ağır çekim video çekimini yapabilmeyi sağlamayı düşünüyor. Ardından bunlar sonradan düzenleme ile kombine edilebilecek.

Patent alınmış olsa da bu iddiaların tamamen gerçekleşeceğini kesinlikle söyleyemeyiz. Fakat bu tarz teknolojik gelişmelerin iddiaları kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s