iOS 9.3 ile Wi-Fi Yardımı Detaylandı!

iPhone ve hücresel verili iPad kullananların başına bela olan Wi-Fi Yardımı özelliği için Apple sonunda bir hamle yaptı. iOS 9.3 ile Wi-Fi yardımı artık daha fazla detay sunuyor.

iOS 9.3 ile Wi-Fi Yardımı Detaylandı!

Apple’ın iOS 9 ile ekosisteme kazandırmış olduğu Wi-Fi Yardımı özelliği büyük beğeni toplasa da bazı kullanıcıların bilgi noksanlığından dolayı başlarına büyük işler açmıştı.

Wi-Fi Yardımı; Wi-Fi ağ sinyalinizin zayıflaması durumunda devreye giriyor, iPhone veya hücresel verili iPad’inizin interneti otomatik olarak “Hücresel Veri”den kullanmasını sağlıyor. Böylelikle internetten bir an bile kopmadan anlık bildirimleri kaçırmıyorsunuz.

Wi-Fi yardımı takip edilmediğinde kabarık telefon faturası ücreti ödemenize neden olabiliyordu. Apple bunun için iOS 9.3 güncellemesi ile bir adım attı.

iOS 9.3 Beta 1 sürümünde; Wi-Fi yardımı ayarında iPhone veya iPad’in interneti ne kadar “Wi-Fi Yardımı” ile yani hücresel veriden kullandığı toplam olarak MB cinsinden gösteriliyor. Ancak henüz Wi-Fi yardımından hangi uygulamaların ne kadar yararlandığı hakkında detaylı bilgi sunulmuyor.

16-01/13/wi-fi-ios-9-3.jpg

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s