iOS 9 Ne Kadar Kullanılıyor?

Apple, resmi sitesi üzerinden son iOS kullanım oranı yüzdelerini açıkladı. Bakalım sürekli güncellenerek yeni özelliklerin eklendiği iOS 9 ne kadar kullanılıyor?

iOS 9 Ne Kadar Kullanılıyor?

Developer.apple.com sitesi üzerinden açıklanan oranlara göre, mobil cihazlar iOS 9 adaptasyonunda bir hayli ilerlemiş durumda. Uyumlu cihazların yüzde 75’i artık iOS 9’a sahip. Yani her dört mobil Apple cihazından üçü iOS 9 kullanıyor.

iOS 9 adaptasyonu çok hızlı!

Geçen ay bu sayı, yüzde 70’te, bir önceki ayda ise yüzde 66’da kalmış. Yani görüldüğü üzere iOS 9 kullanımı, geçen her ay ile birlikte düzeyli olarak artıyor.

Hatta Eylül ayında, yeni işletim sisteminin çıkmasından 5 gün sonra yüzde 50 barajının geçilmesi, Apple tarafından en hızlı adaptasyon süreci olarak duyurulmuştu.

16-01/13/ios-9-kullanim-orani.jpg

Geçtiğimiz günlerde Apple, geliştiriciler için iOS 9.3 Beta sürümünü yayımladı. Gece döngüsü, iPad için çoklu kullanıcı desteği gibi yenilikler iOS 9.3 ile gelecek.

Her geçen ay ile iOS 9 kullanımının biraz daha artması bekleniyor. Bu arada Apple’ın işletim sistemi tercih yüzdelerinin, App Store kullanım oranlarına göre hesaplandığını belirtelim.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s