iOS Uygulamaları Windows 10’da Nasıl Çalışacak?

Microsoft, iOS uygulamalarının Windows 10 üzerinde nasıl çalışacağına yönelik rehberini yayınladı. Bu rehber sayesinde iOS uygulamaları kolayca Windows 10’a portlanabilecek.

iOS Uygulamaları Windows 10'da Nasıl Çalışacak?

Microsoft, Windows 10 ile ileriye dönük hamlelerinin olduğunu, iOS ve Android uygulamalarının Windows platformu üzerinde çalışacağını açıklayarak vermişti.

Ancak bu karar değişikliğe uğramış, Android uygulamalarına verilecek olan destek geri çekilmişti.

Yoluna iOS ile devam edecek olan Microsoft, bugün yeni rehberi ile karşımıza çıktı. Yayınlanan rehberdeki Windows Bridge for iOS uygulaması, kolay kullanımı ile ön plana çıkıyor.

Geliştiriciler için iOS uygulamalarını kolayca Windows 10’a nasıl portlanacağını açıklayan Microsoft, bu sayede mağazasındaki uygulama çeşidini artırmayı hedefliyor.

Windows Mağaza’daki uygulamaların App Store ve Google Play Store’a göre az sayıda olması Microsoft için büyük engel teşkil ediyor.

iOS uygulamalarını Windows 10’a portlamada büyük kolaylık sağlayan Microsoft, geliştiricileri kendi platformuna da çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

16-01/21/ios-to-windows-10.jpg

iOS uygulamalarının Windows 10’a nasıl portlanacağını öğrenmek içinburaya tıklayabilirsiniz. Bu işlemleri uygulayabilmek için Windows 10 işletim sistemine, Visual Studio 2015 uygulamasına ve XCode 7’ye sahip olmanız gerekiyor.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s