Apple’a Göre TV’nin Geleceği Uygulamalarda!

Apple, TV ürününe dair son çıkardığı reklamla; Apple kullanıcılarının evlerine Apple TV’yi sokma konusunda ısrarcı olduğunu belli etti. Detaylar haberimizde.

Apple'a Göre TV'nin Geleceği Uygulamalarda!

Apple, Apple TV konusunda çalışmalarına ciddiyetle devam ediyor. “The Future of TV is Apps”, yani “TV’nin Geleceği Uygulamalar” adını verdiği yeni reklam filmiyle de bunu ilan ediyor. 

Reklamın içeriğinde, tvOS’in başlangıcından beri kullanılabilen popüler uygulamalar gösteriliyor. Bunlardan birkaçını örnek verecek olursak;Netflix, Showtime, ESPN, HBO Now, Crossy Road gibi sıralayabiliriz. Bu ve benzeri uygulamalar, Apple TV’nin neler yapabildiğini ve insanların televizyon alışkanlıklarını nasıl değiştireceğini gösteriyor.

Apple, görünüşe göre televizyon pazarına bundan sonra yalnızca bir hobiymişçesine yaklaşmayacak. Büyük adımlar atmaya hazırlanan Kaliforniyalı şirket, aylardır pazarlama stratejisini yeni yazılım ve donanımlarını geliştirmeye yönelik kuruyor.

Tüm bunlar bir kenara, bir çok araştırma Apple’ın TV konusunda eskiden beri başarısız olduğunu gösteriyor. TV konusunda iTunes benzeri bir strateji gütmeyi planlayan Apple’ın TV aboneliği servisi, şirketin ana stratejisi olduğu söylense de, şu anda bekleme aşamasında.

Apple’ın bu konudaki stratejisi, şirketin umduğu gibi gidecek mi, hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ancak görünüşe göre, bu durum yıllar alacağa benziyor. Şimdilik, Apple TV kullanıcıları arkalarına yaslanıp Siri’ye ne izlemek istediklerini söyleyebilirler.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s