Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı

Apple için güvenlik önceliği yine etkisini gösterdi. Mac yazılımlarında hata bulan LegbaCore güvenlik firması, Apple tarafından satın alındı.

Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı

 

Hackerların işe alınması gibi, en iyinin kendi takımında olmasını isteyen Apple, bu sefer de bir güvenlik firmasını satın aldı.

Geçen sene kalıcı olarak Mac bilgisayarları kendini sistem içine yerleştirmek yolu ile etkileyen LegbaCore güvenlik firması, Apple tarafından satın alındı.

Thunderstrike 2 adındaki saldırı, Thunderbolt içindeki bir kusurdan faydalanarak, kullanıcıların dikkatini çekmeden Mac bilgisayarları etkiledi.

Sonra ise Thunderbolt cihazlar içinde gelen ROM ayarı ile diğer bilgisayarlara da bulaşmayı başardı. Macrumors’a göre firma, bu hatayı Apple’a raporladı ve ondan sonra birlikte çözüm için çalışıldı.

16-02/03/legbacore.jpg

Apple, LegbaCore firmasını satın aldı

LegbaCore sessizliğe gömüldükten sonra, Kasım 2015’te artık iş kabul etmediklerini açıkladı. Apple ile çalışacak olan takım, “düşük seviye güvenlik” harici ne tarz görev alacakları konusunda bir bilgi vermiyor.

Firmanın kurucularından olan Xeno Kovah, gönderdiği bir tweet ile “Apple ile görüşmeler içindeyken, farkına vardık ki Apple, bizim katkıda bulunabileceğimiz çok ilginç ve çok etkili işlere sahip.” açıklamasını yaptı.

Apple’ın, Mac yazılımının açıklarını bulabilen ve faydalanabilen, tecrübeli araştırmacılara sahip olması onlar için çok değerli. Bu sayede firma, kendi içinde hataları bulabilecek ve bunlar halka yayılmadan çözülebilecek.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s