Apple, Samsung’un Başvurusuna İtiraz Ediyor

Apple ve Samsung arasındaki patent davasında işler kızıştı. Apple, üst mahkemeye çıkış yapıp, Samsung’un başvurusunu reddetmesini söyledi.

Apple, Samsung'un Başvurusuna İtiraz Ediyor

Samsung, geçtiğimiz dönemlerde Apple’a karşı bir dava kaybetmiş ve bu kararı bir üst mahkemeye çıkarmak istemişti. Apple’a karşı bir patent davasını kaybeden Samsung, üst mahkeme için bir dilekçe yazıp kararın yeniden değerlendirilmesi konusunda başvuru yaptı.

Başvurusunda ABD’nin patent kanunlarının eskimiş olduğunu belirten Samsung, bu yasaların değişmesi gerektiğini de ekledi. Konunun ulusal bir seviyede önemli olduğu göz önüne alındığında, üst mahkeme Samsung’u dinlemek isteyebilir gibi görünüyor.

Apple mahkemeye itiraz etti!

Dün de Apple bu başvuruya itiraz dilekçesini üst mahkemeye iletti. Dilekçede üst mahkemenin bu konuyla bir alakası olmadığını belirten Apple, Samsung’dan hâlihazırda 548 milyon dolar edindi.

Ancak verilen karar geri alınırsa, Samsung da parasını geri alabilecek.Apple, patent yasalarının uzun süredir var olduğunu ve bir düzene sahip olduğunu söyledi ve bir üst mahkemenin konuya dâhil olması gereken bir durum olmadığını belirtti.

Google, Facebook, Dell ve HP ise Samsung’un yanında yer alarak Samsung’u savunuyor.

Apple tarafında ise dava işleri pek yolunda gitmiyor. Apple, dün bahsettiğimiz gibi VirnetX’e karşı bir dava kaybetmişti.

FaceTime özelliğinde VirnetX’in VPN teknolojisini izinsiz kullanan Apple,VirnetX’e 625 milyon dolar ödeyecek. Apple, bu dava sonucunda ise sonuca şaşırdıklarını ve patent yasalarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söylemişti.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s