Apple Music Giderek Büyüyor

Apple Music, yükselişine ve üye kazanmaya devam ediyor. Bir ayda kazanılan ücretli kullanıcı sayısı, 1 milyon olarak Apple tarafından açıklandı.

Apple Music Giderek Büyüyor

Apple Music, çıkışından itibaren güzel bir ivme yakalamayı başardı. Hizmet şu anda 11 milyon dan daha fazla ücretli kullanıcıya sahip.

Apple’ın İnternet Yazılım ve Servisleri Yardımcı Başkanı Eddy Cue, John Gruber’ın, The Talk Show adlı İnternet yayınının son bölümünde, müzik hizmetlerinin sayılarını açıkladı. Aynı zamanda Apple’ın Yazılım Mühendisi olan Craig Federighi de konuşmaya katıldı. Böylece üçlü, Apple hizmetleri hakkında konulardan konuştular.

16-02/13/applemusic.jpg

Apple Music ve uluslararası başarı

46. dakika civarında Cue, Apple Music’in 11 milyon üyeyi geçtiğini söyledi. Bu haber Apple’ın geçen ay 10 milyon ücretli üye barajının geçilmesinden hemen sonra gelince, bir ayda 1 milyon gibi kullanıcının sisteme çekildiği ortaya çıktı. Spotify ise 25 milyon üyeye sahip.

Bu sayılar, Haziran sonunda başlamış olan ve üç aylık ücretsiz deneme sürümü bulunan Apple Music için oldukça etkileyici. Ayrıca bu başarının, uluslararası gücü de yüksek. Cue, programda servisin Tayvan ve Türkiye’ye de gelmesinin öneminden bahsetti.


Apple Music adds another 1 million subscribers in 1 month

Apple-music-15_thumbnail
Apple Music now has more than 11 million paid subscribers.Eddy Cue, Apple’s senior vice president of Internet Software and Services, shared the figure during the latest episode of John Gruber’s podcast, The Talk Show.Gruber was joined by Cue and Craig Federighi, Apple’s senior vice president of software engineering. The three had a wide-ranging discussion about a variety of topics surroundingApple and its software and services.

At the around the 46-minute mark, Cue revealed that Apple Music had passed 11 million subscribers. This news comes almost exactly a month after Apple confirmed it had passed 10 million paying subscribers. Spotify has about 25 million subscribers.

This is impressive when you consider that Apple Music formally launched at the end of Junealongside a three-month free trial.

A big part of the push seems to be international. Cue was recently in China for the launch of Apple Music there, and on The Talk Show, Cue mentioned the service has come to Taiwan and Turkey in the last week.

Apple Music came to Android in November and the company has continued to update and improve its app for Android users.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s