iPhone 7 Çift Hoparlör ile mi Gelecek?

iPhone 7 kulaklık çıkışını tarihe gömüp onun yerine ikinci bir hoparlör sunacak. iPhone 7’nin çift hoparlörlerine dair söylentiler haberimizde.

iPhone 7 Çift Hoparlör ile mi Gelecek?

iPhone 7, şüphesiz bu senenin en çok beklenen telefonlarından biri. Daha önce yaptığımız haberlerle Apple’ın iPhone 7’de 3,5 mm kulaklık girişini kaldırmayı planladığına dair söylentileri sizlere aktarmıştık.

Bugün itibariyle de bu söylentileri destekleyen, fakat farklı bir boyut ekleyen yeni bir bilgi sızdı.

Cirrus Logic iş başında

PhoneArena’nın yaptığı habere göre, iPhone 7’de 3,5 mm kulaklık çıkışı olmayacağı gibi, kulaklık çıkışının olması gereken yere Apple ikinci bir hoparlör yerleştirecek.

Yani Lightning port, mikrofon ve hoparlörler, hepsi telefonun alt kısmında bulunacak. Cihazın ses kalitesini artırmayı hedefleyen Apple, daha öncelerdeki gibi yine Cirrus Logic tarafından sağlanan bir hoparlör kullanacak.

Bu demek oluyor ki iPhone 7 çok iyi bir stereo ses kalitesi sunamayacak, çünkü telefonda iki tane hoparlör olsa bile ikisi de telefonun alt köşelerinde bulunacaklar. iPhone 7 ayrıca dinamik gürültü önleyici yerine temel dijital ses çözücü kullanacak. Bu da bütünleşik bir gürültü önleme özelliğinin iPhone 7s’e bırakılacağının bir göstergesi.

Kablosuz kulaklıklar olmayacak

Haberin bir diğer ilginç noktası ise, iPhone 7 kutusundan çıkacak kulaklıklarla ilgili. Daha önce iPhone 7’nin Bluetooth kulaklıklar sunacağı söyleniyordu.

Ancak sızan son bilgilere göre iPhone 7, kablolu kulaklıklarla sunulacak. Bu kulaklıklar, iPhone 7’ye Lightning port aracılığıyla bağlanacak.

Apple, her zamanki gibi kendi ürünlerinde kendi teknolojilerini kullanmayı ve genelleşmemeyi tercih edecek gibi görünüyor.


‘iPhone 7’ might replace 3.5mm headphone jack with second speaker, analysts say

 Apple’s next-generation iPhone — expected to abandon a 3.5mm headphone jack — will probably replace the part with a second speaker, according to a Barclays research memo obtained by AppleInsider.

To power the speaker, Apple will use a second amp built by supplier Cirrus Logic, said analysts Blayne Curtis and Christopher Hemmelgarn. The headphone jack on the iPhone 6s is located along the same edge as its single speaker, which might make it a natural location to expand into stereo.

A number of competing smartphones already offer stereo speakers. Sometimes these are located along the same edge, but in other cases they’re on opposite ends of a device, enabling better panning when in landscape mode.

In contrast with a recent report, Curtis and Hemmelgarn argued that the next iPhone will not employ dynamic noise cancellation, but instead use a basic digital codec. Built-in noise cancellation might instead have to wait for an “iPhone 7s” in 2017.

The analysts added that the “iPhone 7” should, however, ship with its own Lightning-equipped headphones. In January a rumor indicated that Apple might also offer truly wireless Bluetooth headphonesas an optional accessory, ditching not just a 3.5mm cable, but even a connecting wire between earpieces.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s