iPhone 7 Kılıfları Sızdı!

Eylül’de tanıtılacak olacak iPhone 7 modeline ait yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 7 kılıf sızıntıları, telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı hakkında ipucu veriyor.

iPhone 7 Kılıfları Sızdı!

Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 7 modelini tanıtacak olan Apple’ın, inovasyon konusunda bir şeyler yapması bekleniyor.

Bu inovasyonun ilk hamlesi olarak tasarım gösteriliyor. Her “s” serisinde olduğu gibi iPhone 6s’te de tasarımı değiştirmeyen Apple’ın, iPhone 7 ile tasarımı değiştirmesine kesin gözüyle bakılıyordu.. Ta ki bugün @OnLeaks tarafından gelen sızıntıya kadar.

@OnLeaks tarafından sızdırılan iPhone 7 kılıfları, Apple’ın tasarım açısından büyük bir yenilik ile karşımıza çıkmayacağının sinyallerini veriyor. iPhone 7 kılıfından yorumladığımız kadarıyla; 3.5mm kulaklık girişi iptaledilecek ve yerine hoparlör yerleştirilecek.

16-03/09/iphone-7-4.JPG

Stereo hoparlör ile gelmesi beklenen iPhone 7, ana hatları ile iPhone 6s ile aynı olabilir. Kamera bölümünde ise normal iPhone 6s kılıflarına göre kılıfta biraz daha boşluk olduğu görünüyor. Bu da iPhone 7’nin çift lens ile gelme ihtimalini güçlendiriyor.

16-03/09/iphone-7-1.JPG

Apple’ın bu yıl rakipleri karşısında gücünü ortaya koymak için gerçekten bir “yenilik” sunması gerekiyor.

3.5mm kulaklık jackını iptal edip Lightning portundan ses çıkışı almak, daha sonrasında ise 3.5mm girişe sahip kulaklıkları iPhone 7’ye bağlamak için ekstra ücret ödeyerek Lightning dönüştürücü satın almaya mecbur bırakmak yenilik olarak gösterilemez.

16-03/09/iphone-7-3.JPG

16-03/09/iphone-7-2.JPG


First iPhone 7 Case Has Cutouts for Dual Cameras and Stereo Speakers

While the iPhone 7 is not expected to launch until September, French leaker Steve Hemmerstoffer has shared photos one of the first cases prepared for Apple’s next-generation flagship smartphone.

The case has a cutout possibly large enough for a dual cameras, although it could also be for a traditional camera and LED flash setup. There are also two openings for stereo speakers in lieu of a 3.5mm headphone jack on current iPhones.

iPhone-7-Case-OnLeaks-1

iPhone 7 case with larger cutout for dual-lens camera (Image: OnLeaks)
The aftermarket case’s form factor closely resembles an iPhone 6s overall, with cutouts for a possible all-in-one Lightning connector, pill-shaped volume buttons, and side-facing power button in their traditional places.

Early case leaks have historically been fairly accurate indicators of new iPhone designs, though there have been a few notable exceptions. The first cases for Apple’s purported iPhone SE surfaced last week ahead of its expected March 21st launch.

iPhone-7-Case-OnLeaks-2

The case also has openings for stereo speakers on the bottom (Image: OnLeaks)
Multiple rumors have also claimed the iPhone 7 will feature a dual-lens camera system. The hardware could be based on technology Apple acquired from LinX Imaging, which could lead to brighter and clearer DSLR-quality photos and several other major advantages for the iPhone 7 cameras.

Meanwhile, Barclays analysts believe the iPhone 7 will have dual speakers supplied by Cirrus Logic, an Austin-based provider of analog and digital signal processing components for consumer electronics. Stereo speakers could be louder and route audio signals through two channels to simulate direction perception.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s