iPad Pro Artık İki Kat Daha Hızlı Şarj Oluyor!

Apple’ın devasa ekranı ve performansı ile tanınan tableti iPad Pro, satışa sunulan yeni USB kablosu ile eskiye oranla iki kattan daha hızlı şarj oluyor.

iPad Pro Artık İki Kat Daha Hızlı Şarj Oluyor!

Bu hafta düzenlediği etkinlik ile iPhone SE ve 9.7 inçlik iPad Pro cihazlarını tanıtan Apple, arka planda yeni aksesuarlarını satışa sundu. 

Apple’ın satışa sunduğu yeni USB Type-C kablosu ile 12.9 inçlik iPad Pro’yu yüzde 64 daha hızlı şarj etmek mümkün hale geldi.

iPad Pro nasıl daha hızlı şarj oluyor?

iPad Pro’yu daha hızlı şarj etmek için yeni satışa sunulan USB Type-C kablosunun yanında güç adaptörü satın almanız gerekiyor. Böylece iPad Pro’nun standart şarj kablosu 12W güç aktarırken, yeni USB-C kablosu ile 29W güç aktarılabiliyor.

16-03/26/screenshot_7.jpg

9to5mac tarafından uçak modunda yapılan testlerde, iPad Pro yaklaşık yüzde 64 oranında daha hızlı şarj edilebildi.

Buraya kadar herşey sorunsuz, ancak sadece USB Type-C kablosunun Apple tarafından ülkemizde 99 TL’ye, USB-C Güç Adaptörünün ise 179 TL’ye satıldığını dikkate aldığımızda, kullanıcılara en kısa kablo ile maliyet 280 TL’yi buluyor.


Apple Offers Lightning to USB-C Cable for Fast-Charging 12.9-inch iPad Pro

Apple has introduced a Lightning to USB-C Cable to its online accessory store that lets users connect their iPhone, iPad, or iPod with Lightning connector to a computer’s USB-C port for syncing and charging.

Significantly, the cable can be used with an Apple 29W USB-C Power Adapter to take advantage of the fast charging feature on the 12.9-inch iPad Pro, but not the brand new 9.7-inch iPad Pro, which lacks the fast-charge capability.

Lightning to USB-C cable
The new adapter will be a welcome option for iPhone and iPad owners who also own a 12-inch MacBook, which uses a 29W USB-C Power Adapter.

The cable comes in 1-meter and 2-meter lengths, costing $25 and $35 respectively, and both are shipping immediately. Apple’s 29w USB-C Power Adapter is separately available for $49.

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s