iOS 9.3.2 Jailbreakme Jailbreak! [Video]

Hacker Jailbreaks iOS 9.3.2 Using Mobile Safari! [Video]
 

Luca Todesco, also known as qwertyoruiop,has demonstrated a browser-based jailbreak for iOS 9.3.2! Todesco haspreviously demonstrated untethered jailbreaks for iOS 9.2, 9.2.1, 9.3, and even theunreleased 9.3.3 beta.

The video shows a 6th-generation iPod Touch running iOS 9.3.2 being jailbroken right through Safari — without the need for a computer. This browser-based jailbreak could provide one-step jailbreaks similar to JailbreakMe, which was last released for iOS 4.3.3 by comex and used millions of times.

Todesco says he does not publicly release jailbreaks, but rather “contributes research.” We’re not sure if we would ever see any of these exploits made public, but it is still an exciting development in the jailbreak scene, especially since the last jailbreak releasewas for iOS 9.1.


iOS 9.3.2 Mobil Safari ile Jailbreak! [Video]

Geçtiğimiz günlerde yazdığımız haberimizde Luca Tudesco’nun Twitter üzerinden paylaştığı iOS 9.3.3 Jailbreak görselini sizlerle paylaşmıştık. İtalyan hacker geçtiğimiz gün bir adım daha öteye gitti ve YouTube kanalı üzerinden iOS 9.3.2 yüklü iPod’a nasıl Jailbreak işlemi uyguladığını gösteren bir video yayınladı. Ancak hemen heyecan yapmaya gerek yok çünkü Jailbreak aracını yayınlamadı, sadece kendisinin başarılı bir Jailbreak işlemi yaptığını kanıtlamak istedi.

Tudesco bu Jailbreak aracının iOS 9.3.1, iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 sürümleri ile uyumlu olduğunu söylüyor. Ancak YouTube kanalındaki yorumlar arasında bu Jailbreak aracının yeni iPhone modellerine uygulanamadığı, sadece iPod modellerine uygulanabildiğinden bahsediliyor. Bu aslında doğru olabilir, çünkü hacker Luca Tudesco bir önce ki paylaştığı görselde de bir iPod kullanmıştı.

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinde güvenliği arttırdığına dair bilgiler bulunuyor. Donanımsal açıdan daha güçlü olan bu modellere henüz kimse tarafından Jailbreak işlemi yapılmış değil. Sadece internette sahte Jailbreak videoları ve araçları dolanıyor.

Asıl Jailbreak aracını yaparsa yayınlayacak olan iki hacker grubu PanGu ve TaiG‘den ise hiç bir ses çıkmıyor. Sadece bazı iddialara göre 30 Mayıs tarihinde bu iki ekipten birisinin bir Jailbreak aracı yayınlayacağı söyleniyor ancak ne kadar doğru bir bilgidir tartışılır. 

Reklamlar

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s